Влияние персональных характеристик талантов на добровольное увольнение: кейс международного аэропорта Шереметьево

Волченко Т. В.

Вестник Санкт-Петербургского университета. Серия 8. Менеджмент. 2022. Т. 21. № 2. С. 214-236.

Case study "When the ways we work do not work, what do we do? Raising the bar of talent management at AbbVie Russia and CIS"

Cheglakova L. M., Podverbnykh U., Пушкарева Н. Л.

In bk.: Management practices of Russian companies. Vol. 2. Cases from the HSE Graduate School of Business Collection. M.: HSE, 2022. P. 71-80.

Cracking CROC's talent: teaching note

Mondrus O., Osipova A.

Case collection: HSE Graduate School of Business. 521-0108-8. The Case Centre, 2021

Интерес вместо страха: как гибридный формат влияет на управление людьми